برای فروش بهتر در نمایشگاه چگونه عمل کنیم؟

برای فروش بهتر در نمایشگاه چگونه عمل کنیم؟

این مقاله به نکاتی درباره ی شرکت در نمایشگاه مرتبط با حیطه ی شغلی شما می پردازد

 

فهرست مطالب
  • ۱- تبلیغات قبل از نمایشگاه :
  • ۲-تعیین یک استراتژی در راستای نیاز مشتریان:
  • ۳- شناسایی قابلیت های اعضای تیم:
  • ۴- داشتن ایده ی جذاب و متفاوت:
  • ۵- سوال پرسیدن از مخاطبان:
  • ۶- فروش را نهایی کنید :
  • ۷- داشتن محتوای قابل دانلود:

۱- تبلیغات قبل از نمایشگاه :

 

 جامعه هدف خود را شناخته و به تبلیغ حضور در نمایشگاه، قبل از تاریخ شروع نمایشگاه بپردازید؛

این دعوت می تواند از طریق چاپ بنر،بوروشور،شبکه های اجتماعی و... باشد.

افرادی که از طریق معارفه و دعوت های شخصی تری به غرفه شما می آیند؛ دقیقا مرتبط با حیطه کاری شما هستند، به علاوه درصد قابل توجهی از این افراد ازقبل آشنایی نسبی با شما داشته و حتی ممکن است از مشتریان شما بوده و خود معرف شما برای دیگران باشند.

 

۲-تعیین یک استراتژی در راستای نیاز مشتریان:

 

این بدان معناست که شما از قبل در زمینه نیاز های مخاطبان و مشتری های بالقوه خود تحقیق و بررسی کرده باشید و نیاز های آن ها را به خوبی شناخته و به مشتری محصولی را ارائه دهید که شرایط بهتری را برای او رقم بزند و اطلاعاتی را به او بدهید که قبلا نداشته است.

 وظیفه مدیر گروه است که یک استراتژی درست بچیند و آن را به صورت شفاف به همه اعضای گروه انتقال دهد و اعضای گروه هم بتوانند اطلاعات کامل و جامعی از محصول را به مشتری بدهند و در نتیجه درصد احساس ریسک مشتری از خرید را به حداقل رسانده و اعتماد مشتری را جلب کنند؛ برای این کار به مزایای رقابتی خود نسبت به دیگر رقبا اشاره ویژه داشته باشند؛

 این امر مشتری را برای اینکه چرا از شما خرید کند، مجاب می کند.

 سوال های احتمالی مشتریان را از قبل در نظر بگیرید و پاسخ آن ها را بیابید چرا که تسلط شما بر محصول در برقراری ارتباط موثر با مشتری  تاثیر گذارمی باشد.

از سویی دیگر، انگیزه مشتریان را به قابلیت خود تبدیل کرده و به آن تاکید کنید.

 

۳- شناسایی قابلیت های اعضای تیم:

 

بعد از اینکه استراتژی فروش به صورت شفاف به اعضای تیم توضیح داده شد؛ نوبت به تقسیم وظایف برای تحقق این هدف می رسد؛ بدین منظور مدیرگروه باید قابلیت های تک تک اعضای گروه را شناخته و بر این اساس وظیفه ها را تقسیم کند؛

 برای مثال فردی با داشتن روابط عمومی بالا و ارتباط برقرار کردن با دیگران را مسئول دعوت بازدیدکنندگان به غرفه می گذارد و فردی دیگر را برای ثبت داده ها انتخاب می کند.

 تمام اعضای تیم باید وظایف خود را به درستی بشناسند و به آن ها عمل کنند در عین حال بودن یک مدیر با انگیزه و با روحیه می تواند قدرت محرک خوبی برای اعضای تیم باشد.

در انتهای روز عملکرد تیم بررسی و نواقص برای روز بعدی برطرف شده و ایده های جدیدی در برنامه گنجانیده می شود‌.

 

۴- داشتن ایده ی جذاب و متفاوت:

 

 داشتن یک غرفه با ظاهری زیبا و نورپردازی مناسب آن یکی از راه های جذب افراد به سمت شما خواهد بود؛ همچنین برای جذب افراد به داخل غرفه خود می توانید از یک استند لمسی،هولوگرام سه بعدی ، تیزر جذاب، پذیرایی خوشمزه، سرگرمی ودادن یک اشانتیون استفاده کنید.

 پخش یک موسیقی زنده یا داشتن یک لباس فرم یکنواخت و زیبا برای اعضای تیم هم می تواند موثر باشد.

عده ای برای جذب افراد از گیمفیکیشن ها استفاده می کنند؛ که باعث شکسته شدن گارد فروش وایجاد ارتباط صمیمانه با مشتری خواهد بود‌.

ایده انجام قرعه کشی در پایان روز کاری و یا یایان دوره نمایشگاه هم برای کشاندن افراد به داخل غرفه و حتی گرفتن شماره تماس و مشخصات آن ها می تواند موثر باشد.

 

۵- سوال پرسیدن از مخاطبان:

 

 مشتری ها را با پرسیدن سوال های مرتبط با حیطه ی کاری خود به چالش بکشید ونیاز های آن ها را شناخته و مشکلات و هدفشان از شرکت در نمایشگاه را جویا شوید؛ با این کارمی توانید در ارائه محصول خود به آن ها از راه نیاز خودشان وارد شوید.

یکی از راه های فروش ایجاد احساس نیاز در مشتری است؛ وقتی شما نیاز او را بدانید یک گام جلوتر هستید و در طول مذاکرات با مشتری در مورد محصول خود؛ علاقه و نیاز او را به عنوان یکی از ویژگی های محصول خود به طرز زیرکانه ای در نظر بگیرید.

به مشتری احساس اینکه فقط قصد فروش به او را دارید ندهید؛ برای مشتری ها یک تجربه شیرین از بازدیدشان از غرفه را بجا بیاورید:؛ این کار درصد خریدشان را درآینده افزایش می دهد.

 

۶- فروش را نهایی کنید :

 

 اجازه دهید اگر مشتری سوالی در مورد محصول دارد بپرسد و ابهامات او را برطرف کنید؛

 در پایان مذاکرات با پرسیدن سوالاتی مانند اینکه:

 به نظر شما  محصول ما به شما کمک خواهد کرد؟ و یا اینکه محصول ما همان چیزی هست که شما می خواهید؟ می تواند شما را به نظر نهایی مشتری نزدیک تر کند.

به مشتری فرصت فکر کردن بدهید؛ مشتری نباید احساس کند که شما هدفتان فروش به هر قیمتی می باشد، با مشتری صادق باشید اگر بخشی از محصول یا در کل محصول شما به درد او نمیخورد به این موضوع هم اشاره کنید، این امر در جلب اعتماد مشتری بسیار موثر است.

برای ارتباط های بعدی با مشتریان راه های ارتباطی با آن ها را ثبت کنید.

 

۷- داشتن محتوای قابل دانلود:

 

 به دلیل شلوغی نمایشگاه و یا  عجله و خستگی بازدیدکنندگان، بسیاری از مشتریان بالقوه ی شما وقت برقراری ارتباط کلامی موثر با شما را نخواهند داشت؛ به همین دلیل داشتن یک بروشور که توضیحی جامع از محصولتان را ارائه دهد و یا آدرس سایت و راه های ارتباطی شما را نمایش دهد؛  راه موثری برای ارتباط گرفتن مشتریان در آینده با شما می باشد.

 

برگرفته از :

https://didar.me/sales-techniques-in-fairs-and-conferences/

https://ejareland.com/exhibition-equipment-blogs/attraction/

https://ilikevents.com/fa/337-drive-traffic-tradeshow-booth

https://www.the-escape.co.uk/insights/how-to-increase-your-sales-leads-at-exhibitions

https://www.marlerhaley.co.uk/tips-guides/event-tips/increase-exhibition-sales/

https://helloendless.com/maximize-sales-at-trade-shows/

https://www.marketingdonut.co.uk/exhibitions-and-events/exhibiting/30-secrets-to-exhibiting-success

https://www.events720.com/blog/6-tips-for-increasing-your-exhibition-ticket-sales

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *