omnichannel چیست؟

یک رویکرد همه کاناله برای فروش است که به دنبال ارائه یک تجربه خرید یکپارچه برای مشتریان است. این باعث میشود تا مشتری با خرید از چندین کانال خدمات شخصی سازی شده و یکپارچه ای دریافت کند و تجربه مشترکی داشته باشد.

خریدار امروزی آنلاین تلفنی از اینستا با واتس آپ حضوری خرید میکند!

انتخاب روند خرید

اکنون مصرف کنندگان انتظار دارند که بتوانند تعیین کنند که روند خرید در چه زمانی و از چه طریقی صورت گیرد و ممکن است یک مشتری از چندین کانال برای خرید استفاده کند.
به عنوان مثال شخصی به دنبال کفش برای کوهنوردی میباشد محصول مورد نظر خود را در فروشگاه اینستاگرامی پیدا کرده و برای سوال در مورد محصول با ادمین ارتباط برقرار میکند. ادمین بعد از کنترل موجودی محصول در پلتفرم لینک محصول را برای مشتری ارسال کرده تا اطلاعات تکمیلی محصول مثل رنگ و جنس و غیره را در وب سایت مشاهده کرده و به راحتی ثبت سفارش را انجام دهد.

فروش چند کانالی

به همین دلیل صاحبان کسب و کار هم باید بتوانند به صورت بهینه از چندین کانال به طور یکپارچه با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده تا علاوه بر افزایش فروش به رضایت مشتری نیز منجر شود. به عنوان مثال شخصی فروشگاه اینستاگرامی لوازم آرایشی دارد که تعداد و تنوع محصوت بالایی دارد. او با یک بار تعریف محصول در پلتفرم تام خود با هر بار سفارش مشتری از کانال های مختلف و ثبت آن موجودی انبار به روزرسانی شده و همینطور با ثبت اطلاعات مشتری در پنل خود و شخصی سازی کردن خدمات خود باعث افزایش رضایت مشتری میشود.

مزایای سیستم همه کاناله (OmniChannel) برای فروشندگان

افزایش وفاداری مشتری
با تجربه شخصی سازی شده برای هر یک از مخاطبان باعث خلق تجربه شیرین خرید برای آنها میشود و منجر به افزایش وفاداری و حفظ مشتری میشود در ضمن همین ایجاد حس خوب برای مشتری باعث تبلیغات دهان به دهان و افزایش فروش می‌شود.
افزایش کانال فروش
با افزایش کانال های فروش شانس فروش نیز افزایش می یابد.
صندوق فروش
فروشگاه آنلاین
پلاگین ووردپرس
فروش عمده بین الملل
به زودی کانال های بیشتر ...
مدیریت یکپارچه
با یکپارچگی کانال های فروش علاوه بر افزایش فروش باعث مدیریت آسان تر و سریع تر پروسه فروش میشود و همینطور امکان پیش آمدن خطاهای احتمالی را کاهش میدهد.

هاروارد بیزینس ریویو، همراه با یک شرکت بزرگ خرده فروشی ایالات متحده، یک مطالعه ۱۴ ماهه برای درک رفتار خرید مشتریان انجام داد. آنها با ۴۶۰۰۰ خریدار مصاحبه کردند و موارد زیر را یافتند

Harvard_Business_School_shield_logo.svg

7%

۷درصد از مشتریان فقط خریداران آنلاین بودند

73%

۷۳درصد از آنها در طول سفر خرید خود از چندین کانال استفاده کردند

20%

۲۰درصد از آنها فقط خریداران فروشگاه بودند